Występy Lechii w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych w liczbach [STATYSTYKI]

2017-06-18 12:00:00
Czternaście spotkań w Lidze Makroregionalnej rozegrali na wiosnę Juniorzy Młodsi Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni, jak na drużynę o rok młodszą od większości występujących tam zespołów spisywali się dobrze, niejednokrotnie urywając punkty faworytom. Jak ich spotkania wyglądały pod względem statystycznym?

Na dorobek Juniorów Młodszych Lechii złożyło się 5 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek w 14 spotkaniach, co dało 18 punktów. O dwa oczka więcej Biało-Zieloni wywalczyli na własnym boisku, kończąc domowe mecze z bilansem 3-1-3.

W minionych miesiącach podopiecznych Dominika Czajki nie omijały kontuzje i urazy, więc żaden z piłkarzy Lechii U-17 nie zbliżył się do maksymalnej liczby rozegranych spotkań. Najwięcej na boisku przebywał występujący w środku pola bądź na pozycji stopera Adrian Petk, który zgromadził 1020 minut na murawie. 7 minut mniej na boisku przebywał Kacper Zaręba, a po 950 minut zagrali Jan Kopania oraz Maciej Marek.

Najskuteczniejszymi piłkarzami zespołu w rozgrywkach makroregionalnych byli Piotr Gryszkiewicz oraz Kuba Lizakowski, którzy czterokrotnie pokonywali bramkarzy drużyn przeciwnych. Po 3 razy na listę strzelców wpisywali się Sebastian Dziadkowiec i Kuba Jarzębowski.

Najwięcej podań otwierających drogę do bramki kolegom, bo aż 5, zaliczył Mateusz Żukowski. Po 3 asysty zanotowali Sebastian Dziadkowiec i Adrian Petk.

W klasyfikacji kanadyjskiej po 6 punktów zaliczyło trzech piłkarzy, chociaż u każdego z nich inaczej rozkłada się stosunek goli i asyst. W największej ilości akcji bramkowych brali udział: Sebastian Dziadkowiec (3+3), Mateusz Żukowski (1+5), oraz Kuba Lizakowski (4+2).

Mateusz Żukowski był też najczęściej karanym żółtymi kartkami piłkarzem Lechii U-17, ponieważ oglądał je 4krotnie. 3 kartki, w tym jedną bezpośrednią czerwoną zobaczył z kolei Kamil Sikora.