Ważne 3 punkty w Szczecinie [RELACJA]

2020-06-21 15:50:00
Mamy to! Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kenny Saief.

To było dobre, emocjonujące spotkanie. Kibice zdecydowanie nie mogli narzekać na nudę. Mecz jednak zaczął się spokojnie. Żadna z drużyn nie była w stanie wykreować sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą groźną sytuacją był strzał głową Łukasza Zwolińskiego w 11. minucie. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Rafał Pietrzak, ale piłka po strzale naszego napastnika nieznacznie minęła bramkę. Minutę później Maciej Gajos obsłużył „Zwolaka” świetnym, prostopadłym podaniem, Zwoliński stanął oko w oko z bramkarzem Pogoni, jednak piłka ostatecznie trafiła w słupek. Następne kilkanaście minut to prawdziwy popis w wykonaniu Dusana Kuciaka. Zdobyć bramkę dla gospodarzy próbowali kolejno Stec, Hostikka i Żurawski, jednak za każdym razem nasz to bramkarz był górą.

Kiedy wydawało się, że to Pogoń jest bliżej objęcia prowadzenia, bramkę dla Lechii zdobył Kenny Saief. Z lewej strony piłkę dorzucił Conrado, ta skozłowała i trafiła do Saiefa, który najpierw przyjął piłkę a następnie pięknym strzałem z powietrza umieścił ją w bramce. W 36. minucie powinno być 2:0, kiedy to sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny dla Lechii po faulu na Tomaszu Makowskim. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Łukasz Zwoliński, którego strzał z „wapna” został obroniony przez Dante Stipice. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze mieli jeszcze dwie dobre okazje do wyrównania, jednak Dusan Kuciak był dziś zbyt dobrze dysponowany, aby skapitulować. Po pierwszych 45 miutach Biało-Zieloni prowadzili 1:0.

W 48. minucie Lechia mogła podwyższyć prowadzenie. Conrado posłał dobre dośrodkowanie na głowę Macieja Gajosa, ale ten niestety nieczysto trafił w piłkę. W drugiej części spotkania to gospodarze mieli przewagę i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Blisko tego byli w 62. minucie. Cibicki doszedł do piłki, po czym zgrał ją przed bramkę Dusana Kuciaka. Kiedy wydawał się, że kapitan Pogoni dojdzie do piłki, ofiarną interwencją popisał się Michał Nalepa, który uniemożliwił Drygasowi zdobycia gola. Wynik pozostawał bez zmian. W międzyczasie, bramkarzowi Pogoni próbowali zagrozić Saief i wprowadzony z ławki Kubicki, jednak nie przynosiło to większego niebezpieczeństwa. W 87. minucie wyrównać próbował Cibicki, jednak jego strzał po ziemi był zbyt słaby, żeby zaskoczyć Kuciaka

Do końca meczu wynikł nie uległ zmianie. Biało-Zieloni pokonali Pogoń 1:0, dzięki czemu zabierają do Gdańska cenne 3 punkty.

Pogoń Szczecin 0-1 Lechia Gdańsk

Bramki: Kenny Saief 27

Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes - 16. Santeri Hostikka (82, 7. Michális Maniás), 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (69, 63. Hubert Turski), 14. Kamil Drygas (77, 9. Adam Frączczak), 29. Marcin Listkowski - 25. Paweł Cibicki.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak - 35. Kenny Saief (70, 9. Patryk Lipski), 7. Maciej Gajos, 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (61, 6. Jarosław Kubicki), 20. Conrado (57, 11. Jaroslav Mihalík) - 24. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Dąbrowski, Listkowski, Drygas - Saief, Zwoliński, Nalepa.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).