17.02.2018, 00:00
    24.02.2018, 00:00

U-17: Pierwszy raz pokonani

2017-09-13 20:01:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu piątej kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych przegrali u siebie 1:3 z zespołem Akademii Lecha Poznań. Jedyną bramkę dla drużyny prowadzonej przez Dominika Czajkę i Marka Zieńczuka zdobył Bartosz Kuźniarski.

Pierwsza połowa należała do Lechii, która dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki, a przewagę udokumentowało piękne trafienie Bartosza Kuźniarskiego. Ponadto futbolówka raz zatrzymała się na poprzeczce bramki Lecha. Oba zespoły miały jeszcze po kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola, ale na przerwę gdańszczanie schodzili, prowadząc 1:0.

Po zmianie stron boiska Biało-Zieloni stracili w krótkim odstępie czasu aż trzy bramki. Lech wyrównał po strzale z rzutu karnego, a następne trafienia padły po stałym fragmencie gry i akcji z ataku pozycyjnego.

Lechiści po stracie trzech goli nie złożyli broni i ruszyli do zdecydowanego ataku. Dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramki miał Jakub Jarzębowski, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Dogodną sytuację miał także Mateusz Żukowski, trafiając jedynie w słupek. Ostatecznie Lechia przegrała pierwsze spotkanie w aktualnych rozgrywkach, ale cały czas zajmuje wysoką lokatę w ligowej tabeli.

- Mecz stał na wysokim poziomie, piłkarze obu zespołów zaprezentowali dużo piłkarskiej jakości. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, ale trudno wytłumaczyć mi to, co stało się po przerwie. Byliśmy nieskoncentrowani i straciliśmy trzy gole w ciągu 10 minut. Zespół podłamał się po bramce dla Lecha z rzutu karnego, który w mojej ocenie był wątpliwy. W kolejnych minutach otrząsnęliśmy się, stwarzaliśmy dużo sytuacji, ale zawodziła skuteczność - powiedział po meczu trener drużyny U-17, Dominik Czajka.