Remis na zakończenie [RELACJA]

2020-06-14 21:46:00
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy Lechia podzieliła się punktami z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Maciej Gajos.

Oba zespoły zagwarantowały sobie udział w grupie mistrzowskiej jeszcze przed dzisiejszym meczem. Piłkarze obu zespołów walczyli zatem o jak najlepsze rozstawienie w górnej ósemce. Gospodarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku. Już w 4. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Po wygraniu „przebitki” z obrońcą Lechii Maciej Żurawski podał do Santerii Hostikki, a ten umieścił piłkę w siatce. W 17 minucie Biało-Zieloni byli bliscy odrobienia strat. Jaroslav Mihalik popisał się fantastycznym, prostopadłym podaniem do Łukasza Zwolińskiego, ten minął bramkarza gości i kiedy wydawało się, że piła wpadnie do bramki Zwolak trafił w słupek. Kilkanaście minut później było 1:1. Po faulu na zawodniku Lechii, do rzutu wolnego podszedł Maciej Gajos. Nasz pomocnik oddał na tyle precyzyjny strzał, że Dante Stipica musiał skapitulować.

Druga połowa nie przyniosła wiele emocji. Żadna ze stron nie była w stanie wykreować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Najgroźniejszą akcję Biało-Zielonych przeprowadził Karol Fila. Piłkarz zszedł z piłką z prawego skrzydła do rogu pola karnego gospodarzy, po czym oddał strzał w światło bramki. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, żeby zaskoczyć bramkarza.

Ostatecznie piłkarze Lechii zabierają ze sobą do Gdańska 1 punkt. Do rundy finałowej Biało-Zieloni przystąpią z 8. miejsca w tabeli.

Pogoń Szczecin 1:1 Lechia Gdańsk

Santeri Hostikka 4 - Maciej Gajos 30

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 22. David Stec, 54. Maciej Żurawski (73, 28. Tomás Podstawski), 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (71, 63. Hubert Turski), 16. Santeri Hostikka - 25. Paweł Cibicki (67, 27. Sebastian Kowalczyk).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak - 11. Jaroslav Mihalík (61, 20. Conrado), 7. Maciej Gajos, 2. Kristers Tobers, 6. Jarosław Kubicki, 35. Kenny Saief (84, 28. Flávio Paixão) - 24. Łukasz Zwoliński (73, 17. Zé Gomes).

żółte kartki: Matynia, Drygas, Kowalczyk, Bartkowski, Triantafyllópoulos - Zwoliński.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).