Podsumowanie sezonu Juniorów Młodszych Lechii

2017-06-17 10:00:00
Za Juniorami Młodszymi Lechii bardzo pracowity sezon. Rywalizację w przypadku Biało-Zielonych, którzy w rozgrywkach U-17 grali w znacznej większości piłkarzami o rok młodszymi, bo z rocznika 2001, można podzielić na dwie części. Jesienią podopieczni Dominika Czajki dominowali w lidze wojewódzkiej, natomiast na wiosnę brali udział w zmaganiach makroregionalnych.

- W drugiej części sezonu mierzyliśmy się ze starszymi, silniejszymi i naprawdę utytułowanymi zespołami jak Lech, Pogoń czy Zawisza. Dla chłopaków to było świetne doświadczenie, sprawdzić się na tym tle pod względem technicznym, taktycznym i motorycznym. Nasze cele na tą rundę zostały zrealizowane i cieszymy się z postawy zawodników – podsumował minioną rundę Dominik Czajka.

Szkoleniowiec zwróca uwagę na to, że Akademia główny nacisk kładzie na indywidualny rozwój zawodników, a wyniki drużyny, mimo że ważne, schodzą na plan dalszy.

- Mamy w zespole bardzo wszechstronnych zawodników i cieszymy się, że robią postępy. Mateusz Żukowski oraz Kuba Lizakowski zadebiutowali w reprezentacji Polski swojego rocznika, dodatkowo zarówno oni jak i kilku kolejnych zawodników w przyszłym sezonie z pewnością będą występować w CLJ. Ponadto moi piłkarze w minionej rundzie mieli do czynienia z grą przeciwko różnym systemom: 4-4-2, 4-3-3 czy nawet 3-4-3. Potrafili się jednak do tego szybko dostosować i z tego również się cieszę – dodaje opiekun Lechii U-17.

W minionym sezonie w większości spotkań Lechia Gdańsk nie była faworytem, grając przeciwko starszym, bardziej doświadczonym zespołom. W rozgrywkach 2017/2018 sytuacja ulegnie zmianie – oczekiwania względem Biało-Zielonych będą znacznie wyższe.

- Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest, żeby powalczyć o jak najwyższe cele, chcemy awansować do finałów Mistrzostw Polski. To będzie nasz główny cel drużynowy. Nie zapominamy jednak o tych celach indywidualnych, takich jak wprowadzanie kolejnych zawodników na poziom reprezentacyjny bądź do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Te cele także będą nam przyświecały – kończy Dominik Czajka.

Juniorzy Młodsi Lechii przygotowania przed  kolejnym sezonem rozpoczną 10 lipca.

 

Lechia Gdańsk U-17

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych: 6 miejsce, 18 punktów, 5 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek, bramki: 22:20