• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.04.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    12.05.2019, 18:00

Piłkarze po wygranej w #DerbyTrojmiasta

2018-04-14 12:23:00
Radość. Emocje, których nie da się opisać. To właśnie czuli piłkarze i kibice po zwycięstwie w kolejnym meczu derbowym. I chociaż druga wgrana z rzędu cieszy, wszyscy wiemy też doskonale, że to dopiero początek pracy. Musimy walczyć. Już za tydzień mecz z Cracovią.

- Myślę, że drużyna powoli wraca na właściwe tory i teraz musimy osiągnąć jak najwięcej zwycięstw i budować swój styl na przyszły sezon – mówi Daniel Łukasik. - Zdobyliśmy z Arką 9 punktów, wiadomo, że zwycięstwa są najważniejsze, ale też należy im się respekt. Ja z szacunkiem podchodzę do każdego rywala. Cieszę się, że następny mecz gramy u nas, niestety nie będę mógł w nim wystąpić (za żółte kartki – dop. red.), ale myślę, że będzie to fajne widowisko dla kibiców – podkreśla.

 

W meczu z Arką swojego kolejnego gola w Derbach Trójmiasta strzelił Flavio Paixao. Portugalczyk ewidentnie ma patent na gdynian.

 

- Kolejny raz pokazaliśmy, że gdy gramy piłką i atakujemy, to strzelamy bramki i wygrywamy. Najważniejsze, że po straconym golu mieliśmy czyste głowy – podkreśla Flavio. – Arka starała się walczyć. Dużo krzyczeli, faulowali, przewracali się, a futbol polega na graniu w piłkę. Wiedzieliśmy to, graliśmy swoje i wygraliśmy.

 

Drugi wygrany mecz derbowy cieszy, ale przede wszystkim Biało-Zieloni zdobyli sześć punktów w dwóch meczach i oddalili się od strefy spadkowej. Przed nimi jeszcze sześć spotkań.

 

- Potrzebowaliśmy tych punktów, a dodatkowo to kolejny zwycięski mecz w derbach i pokazaliśmy dobitnie, kto rządzi w Trójmieście – podkreśla Patryk Lipski. – Pokazaliśmy charakter. Przegrywaliśmy 0:1, a zdołaliśmy wygrać na ciężkim terenie, na którym od sześciu meczów Arka nie straciła nawet bramki. Mam nadzieję, że nabierzemy pewności siebie i będziemy wygrywać z kolejnymi rywalami. Teraz gramy z Cracovią u siebie i liczę, że kibice dadzą nam wsparcie i frekwencja dopiszą po tych dwóch wygranych meczach derbowych.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się