• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Pierwsze treningi juniorów młodszych Akademii [ZDJĘCIA+WIDEO]

2017-07-12 15:00:00
Juniorzy młodsi Akademii Lechii Gdańsk rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. Oprócz treningów i wyjazdu na obóz przygotowawczy Biało-Zieloni rozegrają mecze sparingowe z atrakcyjnymi rywalami.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TRENINGU JUNIORÓW MŁODSZYCH AKADEMII LECHII GDAŃSK

 

– Pierwszy okres naszych zajęć ma charakter wprowadzający, który ma na celu przygotować piłkarzy do obciążeń, z jakimi będą trenować w kolejnych dniach – wyjaśnia trener drużyny juniorów młodszych Akademii Dominik Czajka. – W kolejnych dniach trenować już będziemy z większą intensywnością, a w niedzielę 23 lipca ruszamy na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. Tam zagramy dwa sparingi, m.in. 25 lipca z FCBEscola Varsovia, czyli akademią FC Barcelony – dodaje Dominik Czajka.

 

Po powrocie z obozu (29 lipca) juniorzy młodsi udadzą się 1 sierpnia na towarzyski turniej do Norwegii, gdzie zagrają z rówieśnikami z FC Porto, Valerengi i Rosenborga Trondheim.

 

- Dla chłopaków będzie to fantastyczna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle bardzo wymagających rywali, a także poznania innej kultury gry. Po powrocie z turnieju mamy w planach kolejne sparingi i bezpośrednie przygotowania do nowych rozgrywek, które ruszą 20 sierpnia – podsumowuje trener Czajka.