• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.04.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    12.05.2019, 18:00

Komunikat Klubu

2019-03-20 10:00:00

W nawiązaniu do pojawiających się zapytań dotyczących transparentu Kibiców, wywieszonego w dniu 11 marca 2019 roku podczas spotkania z Wisłą Płock, niniejszym udostępniamy do wglądu publicznego pismo, które zostało wysłane w dniu 13 marca do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A.:

 

„W odpowiedzi na prośbę Komisji Ligi Ekstraklasy dotyczącej transparentu wywieszonego przez kibiców, Lechia Gdańsk SA potwierdza, że taki transparent pojawił się po 20 minucie spotkania ligowego z Wisłą Płock oraz po interwencji Klubu, został zdjęty w przerwie meczu.

 

Jednocześnie Klub informuje, że na środę (20 marca 2019 r.) zaprosił na spotkanie Zarząd Stowarzyszenia Lwy Północy, by wyjaśnić zaistniałą sytuację.”

 

W dniu dzisiejszym (20 marca) doszło do spotkania Przedstawicieli Klubu Lechii Gdańsk z Zarządem Stowarzyszenia Lwy Północy w celu wyjaśnienia sytuacji, która miała miejsce podczas ww. meczu.

 

Chcielibyśmy podkreślić, że Klub Lechia Gdańsk nie jest pomysłodawcą, inicjatorem ani wykonawcą prezentowanych przez Kibiców treści podczas meczów LOTTO Ekstraklasy. W związku z czym, uprzejmie prosimy o zwracanie się w tej sprawie bezpośrednio do Kibiców Lechii Gdańsk, którzy wywiesili rzeczony transparent.

 

Pragniemy jednocześnie zaapelować do partii politycznych oraz mediów o nieangażowanie Klubu Lechii Gdańsk w trwające konflikty polityczne, ideologiczne czy też światopoglądowe. Stadion piłkarski jest miejscem otwartym dla wszystkich. Jest miejscem czystej sportowej rywalizacji, z której Klub nie zamierza nikogo wykluczać.

 

Zarząd Klubu Lechia Gdańsk SA

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się