Filip Mladenović: Trenujemy, żeby wygrywać

2019-11-08 11:00:00
- To co było, jest już za nami i nic nie możemy już zmienić. Musimy poprawić się w następnych meczach. Chcemy być lepsi, rozwijać się. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby gorsze wyniki zepsuły naszą atmosferę w zespole - powiedział przed meczem z Pogonią Szczecin obrońca Lechii Filip Mladenović.

 

- Nastawienie w drużynie jest dobre. Wyniki się nie zgadzają, ale to jest życie, to jest piłka. Mamy taką ligę, że wygrasz jeden czy dwa mecze i jesteś na szczycie tabeli. Z mojej strony nie ma paniki. Wszystko bierzemy "na klatę" i idziemy do przodu. Nie mamy dobrych wyników, ale wyjdziemy z tego razem. Nie ma miejsca na panikę. Jesteśmy w dobrym miejscu w tabeli. Nie mamy dużej straty do lidera.

 

Piotr Stokowiec udał się na zabieg laryngologiczny. W związku z tym pierwszym trenerem w meczu z Pogonią ma być Łukasz Smolarow. 

 

- W meczu z Pogonią będzie trochę inna sytuacja. Musimy sobie poradzić z tym. Trener ma drobny zabieg i trzymamy kciuki, żeby wszystko się udało. My na boisku musimy zrobić swoje, przestawić się i mam nadzieję, że skończy się fajnie. Chcielibyśmy wygrać wysoko, damy z siebie wszystko, aby tak się stało. Po to pracujemy i trenujemy, żeby wygrywać. Nieważne czy idzie nam dobrze czy nie, zawsze musimy mieć pozytywnie nastawienie. Trener, pomimo nieobecności, wszystko wie i obserwuje. 

 

W czterech ligowych meczach z kolei Lechiści nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. 

 

- Zawsze chcesz wygrywać, ale to nie jest kryzys. Patrzymy na poprzedni sezon, chcemy powalczyć o coś więcej. W ostatnich minutach mamy problemy. W trzech meczach traciliśmy bramkę w końcówce spotkania. To boli, bo mogło się skończyć inaczej. To co było, już minęło. Nie możemy się nad tym zastanawiać 2 czy 3 tygodnie. 

 

Rywale w ostatnich czterech meczach zdobyli tylko o 2 punkty więcej niż Lechia.

 

- Pogoń też ma ostatnio złe wyniki. Zobaczmy na Wisłę Płock. Graliśmy z nimi po Brondby i to była jedna z gorszych drużyn. A teraz są w górze tabeli. Każdy każdego może pokonać. Pogoń jest fajną drużyną, która wie czego chce. Pracuje tam dobry trener, grają piłką. Nie będzie nam łatwo, ale kiedy było? Ja nie pamiętam, żebym miał w Polsce łatwy mecz. Nawet w pucharze, w Wejherowie czy w Chełmie, w poprzednim sezonie z Resovią czy Rakowem. Nie ma prostych meczów.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się