04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Drużyna Lechii U-18 przegrała z Pogonią 1:2

2019-11-09 17:05:00
Lechiści ulegli w meczu domowym Pogoni Szczecin 1:2. Bramkę dla Lechii strzelił obrońca Wiktor Drzazga. Było to ostatnie spotkanie u siebie juniorów starszych w rundzie jesiennej.

Od samego początku widać było, że obie drużyny byli nastawieni na grę ofensywną. Tym samym defensorzy obu ekip mieli mnóstwo roboty. W 14. minucie po dośrodkowaniu Kacpra Sezonienki bliski oddania strzału był Jakub Cieślicki, ale skrzydłowy Lechii nie zdołał uderzyć piłki. W kolejnych minutach zaatakowali goście. W 31. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli Lechiści. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z piłkarzy Biało-Zielonych uderzył piłkę głową, ale na linii bramkowej interweniował defensor Pogoni. Przed przerwą szansę miał Cieślicki, który strzelił w boczną siatkę.

Kilka minut po wznowieniu gry gola strzelili piłkarze Pogoni. Kamil Kort pokonał Eryka Mirusa strzałem z rzutu karnego. W 54. minucie Biało-Zieloni doprowadzili do wyrównania. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił obrońca Lechii Wiktor Drzazga. Kilkanaście minut później "Portowcy" wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym zawodnik Pogoni wybiegł z bramki i strzałem po ziemi pokonał Mirusa. Do końca meczu Lechiści walczyli o strzelenie gola wyrównującego, ale ta sztuka sie nie udała. Najbliżej zdobycia bramki był Marek Niewiadomski. Piłka po strzale zza pola karnego odbiła się od poprzeczki i wróciła do pola gry. Po kilku minutach arbiter Łukasz Karski zakończył mecz.

- Na pewno chcieliśmy wygrać to spotkanie. Było widać, że dobrze graliśmy dziś w piłkę. Wszyscy oddali serce. Nie można nas obwiniać za brak cech wolicjonalnych i charakteru. W meczu była dziś angielska pogoda, ale warunki pogodowe były takie same dla obu drużyn - powiedział po meczu strzelec jedynego gola dla Lechii Wiktor Drzazga.