• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Co słychać w drużynie Bruk-Bet Termaliki przed meczem z Lechią?

2017-02-17 09:00:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - to drugi tej wiosny rywal Lechii Gdańsk w Lotto Ekstraklasie. Biało-Zieloni zagrają z nim w Niecieczy w piątek 17 lutego o godz. 20.30. Co przed tym spotkaniem słychać w ekipie „Słoników”?

Podopieczni Czesława Michniewicza wiosenne zmagania w Lotto Ekstraklasie rozpoczęli zgoła inaczej niż Biało-Zieloni. Bruk-Bet Termalica przegrała swój pierwszy ligowy mecz w tym roku, ulegając w Poznaniu Lechowi 0:3, tracąc wszystkie bramki po rzutach karnych. Jednak nie tylko sam wynik zmartwił szkoleniowca drużyny z Niecieczy. W minorowy nastrój trenera Michniewicza wprowadziła również czerwona kartka, jaką w spotkaniu z Lechem obejrzał Artem Putiwcew. Oznacza ona, że podstawowy środkowy obrońca „Słoników” nie będzie mógł zagrać w meczu przeciwko Lechii. Kto będzie mógł go zastąpić? Trener niecieczan przyznaje, że ma przy obsadzie pozycji stopera spory ból głowy.

 

- Przyznaję, że mam dylemat z obsadzeniem tej pozycji - zdradza Czesław Michniewicz. - Na miejsce Artioma aspiruje dwóch zawodników. Defensywny pomocnik Mateusz Kupczak grał w sparingach na tej pozycji. Zagrać mógłby także Przemysław Szarek, ale on przez większość przygotowań nie był zdrowy - dodaje trener Bruk-Bet Termaliki.

 

Mimo osłabienia trener Michniewicz uważa, że jego drużynę stać na wygraną z Lechią.

 

- Lechia jest liderem tabeli i nie ma w tym żadnego przypadku. Ta drużyna ma bardzo mocny skład i aspiracji. Walczy o mistrzostwo Polski. My jednak na naszym stadionie gościliśmy już rywali podobnej klasy, takich jak Lech Poznań czy Legia Warszawa i zdobywaliśmy z nimi punkty. Żeby pokonać gdańszczan musimy zagrać na maksimum naszych umiejętności - zaznacza Michniewicz.

 

Piłkarzem, który może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy może być Vladislavs Gutkovskis, który wrócił do składu swojej drużyny po kontuzji kolana, jakiej doznał pod koniec rundy jesiennej. Łotysz w rundzie jesiennej strzelił na Stadionie Energa Gdańsk dwa gole, dając Bruk-Bet Termalice zwycięstwo 2:1.

 

- W meczu z Lechią, chcąc odnieść sukces, musimy zagrać nieco lepiej w środku pola. Mam tu na myśli bardziej agresywną grę, która pozwoli nam na większą ilość odbiorów piłki i wyprowadzanie kontr. To powinna być skuteczna recepta na zespół Lechii - mówi Gutkovskis na łamach Gazety Krakowskiej.