20.07.2018, 20:30
    27.07.2018, 18:00

CLJ U-17: Zwycięstwo Juniorów Młodszych z AP Pogoni Szczecin 7:1

2018-06-10 17:15:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk pokonali rówieśników z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin 7:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Adrian Petk, Sebastian Rugowski, Piotr Gryszkiewicz, Marcin Wiśniewski oraz trzy Mateusz Żukowski.

Od początku spotkania świetnie usposobiona ofensywnie Lechia atakowała zespół Pogonii. Już w pierwszej minucie spotkania goście wybili piłke z linii bramkowej, ratując się przed utratą gola. Po chwili Biało-Zieloni skutecznie wykonali stały fragment gry, po którym znakomicie głową uderzył Marcin Wisniewski. Przyjezdni szybko odpowiedzieli, doprowadzając do wyrównania, ale Lechia nie zamierzała zwalniać tempa gry. Nasz zespół po raz kolejny objął prowadzenie po szybkiej akcji Mateusza Żukowskiego i precyzyjnym strzale głową w wykonaniu Sebastiana Rugowskiego. W kolejnych minutach często kotłowało się pod bramką Portowców, którzy mieli spore problemy w defensywie. Przed przerwą prowadzenie Biało-Zielonych podwyższył Piotr Gryszkiewicz, wykorzystując świetną, dwójkową akcję Rugowskiego i Kamila Sikory.

Po zmianie stron Pogoń bardzo zdeterminowana wyszła na murawę, ale szybko jej zapędy zahamował Żukowski, który w pojedynkę minął trzech rywali i strzałem z około 17 metrów pokonał golkipera rywali. Obraz gry nie ulegał zmianie, Lechia chciała zdobywać kolejne bramki. Swojego drugiego gola dla Lechii zdobył Żukowski, wykorzystując sytuację sam na sam. Po chwili popularny "Żuko" skompletował hattricka, oddając doskonały strzał z rzutu wolnego z około 20 metrów. Końcowy wynik meczu ustalił wprowadzony na murawę w drugiej części spotkania Adrian Petk.

Po meczu poprosiliśmy o krótkie podsumowanie szkoleniowca zespołu Lechii U-17, Dominika Czajkę.

- Do dzisiejszego spotkania nasz zespół przystąpił już z wiedzą, że nie zagra w półfinale mistrzostw Polski, gdyż po ciężkiej walce Arka, będąc zespołem lepszym przegrała w Szczecinie z Pogonią 0:1. Pomimo że wygraliśmy z wszystkimi zespołami z czołówki, to zabrakło nam dwóch punktów, które straciliśmy w początkowej fazie rozgrywek - mówił szkoleniowiec.

-Sezon chcieliśmy zakończyć zwycięstwem z AP Pogonią i pokazać, co to znaczy szacunek i postawa fair play, podchodząc do spotkania pełni determinacji. Żałujemy, że sezon się dla nas skończył już dziś. Mieliśmy apetyt na Mistrzostwo Polski i patrząc, w jakiej formie jesteśmy, to myślę, że była duża szansa ten cel zrealizować. Gratulujemy Pogoni Szczecin awansu z naszej grupy do półfinałów. Jestem dumny ze swoich zawodników, którzy fantastycznie prezentowali się na boisku, wykazując się dużym profesjonalizmem - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Dominik Czajka.

14. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)

Lechia Gdańsk - AP Pogoń Szczecin 7:1

Bramki dla Lechii: Adrian Petk, Piotr Gryszkiewicz, Marcin Wiśniewski, Sebastian Rugowski, Mateusz Żukowski (3)

Lechia (skład wyjściowy): Kuba Michałowski - Marcin Wiśniewski, Filip Dymerski, Maciej Marek, Jakub Kapuściński - Mateusz Cegiełka, Marcel Wszołek, Kamil Sikora, Sebastian Rugowski, Mateusz Żukowski, Piotr Gryszkiewicz

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk