Akcjonariusze Lechii Gdańsk zgodni

2020-06-30 19:00:00
Akcjonariusze Lechii Gdańsk przegłosowali uchwałę zatwierdzającą utworzenie kapitału rezerwowego. To kolejny krok do zamiany długu na kapitał zakładowy, o którego podwyższeniu akcjonariusze zdecydowali na poprzednim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Klubu.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbyło się 17 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk akcjonariusze Lechii Gdańsk zdecydowali o podwyższeniu kapitału o 39 milionów złotych do kwoty 40,5 mln PLN kapitału zakładowego. Na kolejnym NWZA w dniu 29 czerwca przegłosowano już tylko jedną uchwałę, która dotyczyła utworzenia kapitału rezerwowego Lechii. To kolejny krok w strategii konwersji zadłużenia klubu.

  

- Cieszy mnie, że po raz kolejny akcjonariusze odpowiedzialnie podeszli do kwestii finansowych klubu. Tym samym zmierzamy w stronę stabilizacji budżetu Lechii – powiedział Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

 

Od dzisiaj rozpoczyna się okres wnoszenia opłat na obejmowane wg posiadanego parytetu akcje nowej serii emitowane przez spółkę w ramach subskrypcji zamkniętej.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się